Влаштування сітчасто – армованих конструкцій під штукатурення

Тема №3 Підготовка поверхонь під оштукатурювання

Урок №14 Влаштування сітчасто – армованих конструкцій під штукатурення

Сталеві балки перекриття, що будуть виступати з його площини, перед встановленням їх на місце і штукатуренням обмотують сіткою чи дротом (рис. 1). Відстань між витками дроту має бути не більше 5 см.

урок14.мал1
Сталеві балки (рис. 2, а, б), нижня площина яких буде співпадати з нижньою площиною перекриття, підготовлюють таким чином. З арматурного дроту діаметром 4—5 мм заготовлюють хомути 2, які навішують на нижню полицю балки на відстані 10—15 см один від одного. Під хомути закладають тимчасові прокладки — два поздовжні прути 3 з того ж дроту. Щоб хомут міцно тримався на балці, кінці його ударами молотка притискують зверху до полиці. Після цього між арматурним каркасом і нижньою площиною полиці балки утвориться простір, в який під час штукатурення буде заходити розчин. Це сприятиме кращому зчепленню розчину з металевим каркасом. Потім з-під хомутів виймають поздовжні прути і хомути переплітають м’яким дротом 5 або прив’язують до них сітку.

урок14.2
Підготовити балки до штукатурення можна після повного влаштування перекриття. У цьому випадку арматурний каркас приварюють до нижньої площини балки.
Одним із різновидів армованих конструкцій, що підлягають штукатуренню, є підвісна стеля. її влаштовують у вигляді суцільної сітки, яку розміщують на певній відстані від залізобетонного перекриття (рис. 3) і обштукатурюють.

урок14 мал3
Сітку натягують по попередньо змонтованому з арматурної сталі каркасу.
Каркас складається з двох частин: несучої і розподільної. Несуча частина каркаса складається з гачків 2, закріплених у перекритті 1 і поздовжніх арматурних прутів 3, закладених у загиби гачків. Для встановлення несучої частини каркасу у перекритті висвердлюють або вибивають шлямбуром відповідні отвори, вставляють в них гачки, закріплюють їх металевими клинками і ці місця в перекритті замазують цементним розчином. Потім укладають поздовжні прути. Якщо підвісна стеля була передбачена проектом, то залізобетонне перекриття влаштовують так, щоб кінці арматури виступали з його площини. До цієї арматури приварюють поздовжні прути каркаса.
Розподільна частина каркаса складається з поперечних арматурних прутів 5, які прив’язуються м’яким дротом або приварюються до несучого каркаса. Кінці прутів закріплюють в стіні так само, як закріплювали гачки. Потім до цих прутів прив’язують арматурну сітку 4, з розмірами отворів 10×10 мм, на яку будуть наносити штукатурний розчин.
Сітчастоармовані конструкції можна застосовувати також для влаштування перегородок, карнизів, пасків тощо.

Залишити відповідь