Способи розрівнювання розчинової суміші на стінах і стелі півтерками, соколом, правилом

Тема №5 Намазування та розрівнювання розчинової суміші

Урок №24 Способи розрівнювання розчинової суміші на стінах і стелі півтерками, соколом, правилом

Кожен шар розчину ґрунту і накривки необхідно розрівнювати. Оббризк розрівнюють рідко, коли потрібно зняти згустки розчину або горби, а також у тому випадку, якщо намет тонкий (накривка та затирання по бетону).
Розрівнювати розчин треба так, щоб поверхня стала рівною. Чим краще буде розрівняний розчин ґрунту, тим легше наносити на нього накривний шар.
Для розрівнювання розчину на різних поверхнях застосовують соколи, півтертки, правила і малки.
Розрівнювання розчину соколом і півтерком (рис. 1) виконують так само, як і намазування цими інструментами.

урок24
Щоб отримати рівну поверхню штукатурки, розрівнювати її слід довгими півтертками – 0,75-1 м. Однак в вузьких місцях доводиться застосовувати короткі півтертки.
Під час розрівнювання доводиться виправляти дефекти: намазувати розчин там, де намет недостатньо товстий, і зрізати надлишки розчину.
Розрівнювання розчину по маяках виконують різними малками, правилами, півтертками.
Якщо товщина металевих і дерев’яних маяків не перевищує товщину штукатурки, то розчин розрівнюють правилом або півтерком, якщо перевищує, то розчин розрівнюють малкою.
Розрівнювати розчин по маяках, влаштованим з штукатурного або гіпсового розчину, рекомендується обережно, щоб не зрізати шар розчину з самих маяків, що неодмінно призведе до отримання поверхні штукатурки з відхиленням.
Після нанесення кожного шару розчину поверхні маяків обережно очищають, потім до них прикладають правило або півтерток, натискають на них і пересувають вгору по маяках, знімаючи зайвий розчин. Якщо маяки не очищати від розчину, правило буде його прикочувати, від чого подекуди збільшиться товщина штукатурки і площина вийде нерівною.
При роботі «на здир», коли правило або півтерток ведуть вперед гострим ребром, з маяків часто зрізають шар розчину і порушують їх точність. Тому інструмент рекомендується пересувати по розчиновим і гіпсовим маяках «на лоск», піднявши провідне гостре ребро трохи від маяка і зрізуючи розчин другим ребром, як би пригладжуючи розчин.

Залишити відповідь