Намазування розчину соколом

Тема №5 Намазування та розрівнювання розчинової суміші

Урок №21 Намазування розчину соколом

Розчин можна намазувати на поверхні тонкими і товстими шарами.
При намазуванні густого розчину слід сильно натискати на інструмент, в іншому випадку штукатурна кірка виходить менш щільною, ніж при накиданні, і з великою кількістю внутрішніх раковин. Тому при намазуванні необхідно користуватися розчином певної густоти.
Одним з поширених способів нанесення розчину на стіни і стелі є намазування його соколом. При намазуванні в праву руку беруть кельму, а в ліву – сокіл з розчином. Сокіл приставляють до поверхні так, щоб одна сторона його відстояла від поверхні на 50-100 мм, що залежить від кількості і густоти розчину, а інша – на величину, рівну товщині шару розчину, що наноситься.
Щоб створити необхідний натиск на розчин, сокіл притискають до поверхні кінцем кельми, натискуючи її під шпонки.
По мірі руху сокола розчин намазується на поверхню, а піднесена сторона сокола поступово притискається до неї. Натискати кельмою на сокіл треба рівномірно, щоб отримати рівну поверхню, яка потребує додаткового розрівнювання і розгладження.

урок 21
Намазуючи розчин на стіну (рис. 1а), сокіл пересувають знизу вгору. При пересуванні сокола залишаються прямі або криволінійні смуги.
При намазуванні розчину на стелю (рис. 1б), залежно від густоти та кількості розчину, що знаходиться на соколі, і товщини шару, штукатур або стоїть на одному місці, або повільно просувається вперед, наносячи ряд коротких прямолінійних смуг, або зсувається на крок вправо, намазуючи смуги розчину.

Залишити відповідь