Накидання штукатурного розчину кельмою

Тема №5 Накидання розчинових сумішей навкидь

Урок №32 Накидання штукатурного розчину кельмою

Накидання розчину на сокіл і його нанесення на поверхню виконується так. Штукатур бере лівою рукою сокіл, а правою – кельму, підходить до ящика з розчином і стає так, щоб права нога була ближче до ящика, а ліва відставлена назад. Одним боком сокіл кладуть на борт ящика, а інший піднімають приблизно на 10 см. Набираючи розчин, штукатур повинен тримати щит сокола на руці. Це додасть соколові стійкість і полегшить роботу. Перші порції розчину він кладе на верхню, підняту сторону сокола, а потім послідовними рядами на нижню. Набравши на сокіл потрібну кількість розчину, з країв знімають надлишки.
При оштукатурюванні стіни сокіл рекомендується тримати злегка похило до неї, щоб робітник не вимазував руки розчином. Забирати порцію розчину з сокола необхідно правим ребром або кінцем кельми так, щоб вона рухалася від краю сокола (від себе) до його середини.
При накиданні кельмою розчину на поверхню працюють не всієї рукою, а тільки кистю. Робочий робить змах кельмою і різко зупиняється – розчин швидко злітає з кельми. Змах повинен бути не дуже сильним, так як від різкого поштовху розчин розбризкується.
Наносять розчин кельмою з сокола по-різному: зліва направо і справа наліво. Це залежить від місця, куди наносять розчин. Зручніше наносити розчин рухом руки зліва направо. Однак такий прийом не годиться, коли доводиться наносити розчин справа наліво, наприклад в кут.
При оштукатурюванні стель сокіл необхідно тримати на рівні плеча і обов’язково під місцем накидання розчину, щоб падаючий розчин потрапляв на сокіл.
Накидати розчин на стелю можна через голову або через плече над собою і від себе.
При накиданні від себе змах кельми і кидки розчину направляються вперед від штукатура. Коли кидки виконують над собою, то розчин лягає майже над головою, але змах кельми повинен бути направлений трохи вправо. Якщо розчин наносять через голову або через плече, то кидки розчину лягають за спиною штукатура.
При нанесенні розчину слід завжди вибирати таке положення, щоб не кидати розчин в бік працюючого поруч штукатура і не оббризкати його розчином.
Треба вміти накидати розчин різними кидками: широкими, вузькими, товстими і тонкими. При широких і тонких кидках змах кельми повинен бути різким, а при вузьких і товстих – плавним.
При накиданні розчину кельмою з сокола ящики з штукатурним розчином слід встановлювати якомога ближче до поверхні що штукатуриться.
Накидання розчину кельмою з ящика. Деякі штукатури накидають на стіни розчин кельмою безпосередньо з ящика. При цьому вони застосовують легкий пересувний ящик і кельму збільшеного розміру. Техніка накидання розчину залишається такою ж, як і при накиданні його кельмою з сокола.
Якщо поверхня що штукатуриться розташована нижче рівня ящика, то його встановлюють на відстані 1 м від стіни. Штукатур забирає з нього кельмою порцію розчину і накидає на стіну. Якщо розчин накидають вище рівня ящика, то його ставлять поруч зі стіною. Це скорочує зайві рухи, а відлітаючи від стіни розчин падає в ящик. Під час роботи ящик періодично пересувають до місця накидання розчину.

Залишити відповідь